Úvěrové podvody jsou stále hodně časté, hlavně u malých nebankovních společnosti a také především u různých soukromých osob a investorů. Pod článek do komentářů můžete přidat svoji zkušenost z úvěrovými podvody. Najdete také rady k tomu jak se nesplálit a nenaleťet na úvěrový podvod.

Nikdy neplaťte poplatky předem

Nikdy u půjčky či úvěru neplaťte žádné poplatky předem. Je totiž hodně společnosti, které vybírají po lidech poplatky předem a žádnou půjčku či úvěr jim stějně neposkytnou. Tito lidé tak přijdou o další peníze a jsou ještě ve větších finančních problémech. Úvěrové podvody mají totiž často společný znak a tím je poplatek předem. Ale je toho určitě mnohem více.

Úvěrové podvody hlavně u soukromých osob

Úvěrové podvody se nejčastěji vyskytují u soukromých osob nebo u soukromých investorů. Úvěrové podvody se však vyskytují i u malých nebankovních společností. Pokud si tedy berete půjčku tak by jste si měli vždy toho kdo vám peníze půjčuje pořádně prověřit, případně si sehnat reference minulých klientů.

Čťete smlouvy a neberte si půjčku na směnku !

Úvěrové podvody se často objevují u půjček na směnku. Proto bych vám doporučil si půjčky na směnku vůbec nebrat. Jsou totiž často velmi nevýhodné. U směnky jste také hodně zavázaní.

Pokud si berete půjčku či úvěr, tak by jste si měli vždy hodně důkladně pročíst celou úvěrovou písemnou smlouvu. Nikdy nespoléhejte na to, co vám „napovídá“ obchodní zástupce. Vždy je důležité jen to co je napsáno a podepsáno v písemné smlouvě. Obchodní zástupci budou zkoušet i různé triky, aby jste smlouvu co nejrychli podepsali. Například že spěchají apod. Nepomůže vám ani promlčecí doba u dluhu či něco podobného.

Úvěrové podvody piště do komentářů

Sektaly jste se s úvěrovým podvodem, pište dolů pod článkem do komentářů.