Úvěr na podnikání je v dnešní době docela těžké získat, hlavně pro začínajicí podnikatele, kteří nemají žádnou podnikatelskou historii. V dnešním článku se dozvíte více o úvěrech na podnikání. Pustme se do tohot !

Chceme začít podnikat

Na začátku podnikání si musíme nejen zařídit veškeré věci. Tedy musíme oběhat živnostenský úřad, Správnu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu (nejčastěji VZP). Na začátku hodně lidem chybí peníze a tak by se jim hodil do začátku podnikání nějaký úvěr na podnikání.

Úvěr na podnikání pro začínajicí podnikatele

Úvěr na podnikání pro začínajicí podnikatele od banky je dnes téměř nemožné získat. Banky totiž chtějí vidět alespoň 2x daňová přiznání a pokud s podnikáním teprve začínáte tak prostě žádné daňové přiznání nemáte a banka vám podnikatelský úvěr neposkytne. Je to smutné, ale je to prostě tak. Začínajicí podnikatelé tak musí získat peníze buď v nejbližší rodině nebo se musí obrátit na nebankovní společnosti.

Úvěr na podnikání – provozní a investiční

Úvěr na podnikání pro podnikatele, kteří podnikají již delší dobu může být buď provozní, kdy úvěrem financuje provozní náklady. Může jít také o investiční úvěr, kdy chcete pomocí úvěru do něčeho investovat.

Nebankovní úvěr na podnikání

Úvěr na podnikání od nebankovních společností je vždy o hodně dražší než podnikatelský úvěr od banky. Ale co naděláte když vám banky nepůjčí a vy chcete svoje podnkání opravdu rozjet a jinak se vám nedaří peníze na rozjezd podnikání získat. Vždy je ale důležité dobře zvážit podmínky úvěru, přečíst si celou úvěrovou smlouvu a v klidu a s klidnou hlavou se rozhodnout.